Uncategorized

Що таке хешрейт?

хеш-курс

Хешрейт — це вихідна хеш-функція, яка відноситься до біткоіну та є швидкістю за якої проводиться операція в коді біткоіна. Чим вищий хешрейт, тим краще для майнінгового процесу, оскільки це збільшує Ваші шанси знайти наступний блок та отримати винагороду.

Якщо Ви плануєте починати добувати криптовалюту, то маєте знати що таке хешрейт та його особливості. Ви також маєте розуміти, як він впливає на Ваші потенційні можливості добувати монети. Краще розуміння хешрейту допоможе Вам приймати правильні рішення в бізнесі з добування монет навіть, якщо це просто хобі. В цій статті ми розповімо що таке хешрейт, про його важливість та про рентабельність Ваших енерговитрат.

 

Визначаємо

Якщо говорити зрозумілою мовою, то хешрейт можна визначити в якості швидкості з якою функціонує майнінговий пристрій. В криптомайніговий процес входить пошук блоків за допомогою комплексних підрахунків. Ці блоки — щось на зразок математичного кросворду. Майнінговий пристрій підбирає тисячі або навіть мільйони варіантів за секунду, щоб знайти правильні відповіді та вирішити блок.

Іншими слова, для того, щоб процес розшифрування блоку був вдалим, добувачеві необхідно визначити хешрейт в заголовці блока таким способом, щоб він був нижче або на рівні з його “ціллю.” Ціль змінюється, як тільки відбуваються зміни в рівні складності при розшифруванні. Для того, щоб досягти потрібного хешрейту(або цілі), добувачеві необхідно спочатку підібрати заголовки до блоків, які відомі як “випадковий код”.

Кожний випадковий код починається з “0” та збільшується з кожним разом, при пошуку необхідного хешрейту(або цілі).

Враховуючи це пошуки випадкового коду перетворюються на гру “як пощастить”, а шанси на таке везіння отримати потрібний хешрейт(або ціль) дуже малі. Тому, добувач робить нелічену кількість спроб, щоб знайти випадковий код. А кількість спроб, які добувач робить за секунду відома як хешрейт або потужність хешування.

 

Визначаємо хеш-курс і Його Одиниці

Хешрейт визначається в хешах за секунду (h/s). Деякі хешрейти можуть визначатися в мега, гіга та тера залежно від кількості хешів. Наприклад, пристрій зі швидкість 60 хешів за секунду буде робити 60 спроб за секунду при розшифруванні блоку. Кілохеш (KH/s) використовується для 1,000 хешів, мегахеш (MH/s) для 1,000 кілохешів, терахеш (TH/s) для 1,000 мегахешів, a петахеш (PH/s) для 1,000 терахешів.

Використання різних пристроїв для добування криптовалюти буде давати різні хеші. Наприклад, пристрій для добування біткоіну буде мати зовсім інший хешрейт ніж пристрій для ефіріуму. Це визначається різними алгоритмами, які використовуються для криптовалюти, оскільки у всіх них є різний об’єм пам’яті та кількість підрахунків, яку необхідно зробити.

 

Зв’язок між Хешрейтом, Прибутками від Добування Монет і Труднощі Процесу

Хешрейт, прибутки від добування монети та труднощі процесу залежать від кожного окремого способу. Давайте візьмемо для прикладу біткоін. Кожного разу, коли в системі біткоін відбуваються проблеми, хешрейт постійно зростає, а добувач отримує 12.5 BTC і на додачу платить за проведення трансакції. Велика кількість добувачів у системі біткоін створює багато проблем, оскільки добувачеві доводиться робити більше спроб за секунду, щоб підібрати код.

 

Як Енергоспоживання Впливає на Рентабельність?

Якщо говорити про рентабельність, давайте розглянемо біткоін! На даний момент, пристрій для добування біткоіну, такий як ASIC має майнінгову потужність в 12 терахешів за секунду. Після проблем із системою, про які нам відомо сьогодні цей пристрій може виробляти 0.318 BTC за рік.

Хоча, якщо ми говоримо про рентабельність, необхідно враховувати й енерговитрати за таке майнінгове обладнання. Це ще називається ефективністю майнера. Проблеми з процесом добування криптовалюти значно збільшують енерговитрати. Так наприклад, майнінговий пристрій, який має в 10 разів вищий хешрейт, але на 50 відсотків більше енергоспоживання буде непотрібним та менш рентабельним. Тому, хоча хешрейт й відіграє важливу роль в майнінговому процесі, не слід забувати про ефективність!

Пов'язані публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *