Тренінг

Як добувати Monero

monero mining

Monero – це монета, орієнтована на конфіденційність, яка в даний час входить до 10 найкращих криптовалют з точки зору ринкової капіталізації (marketcap). Видобування Monero може стати прибутковою справою завдяки своєму криптографічному алгоритму, який стійкий до майнінгу ASIC. Це означає, що будь-хто з центральним процесором (CPU) або графічним процесором (GPU) може займатися майнінгом Monero.

Це керівництво підкаже Вам, яке обрати програмне забезпечення, а також як налаштувати ці програми так, щоб ви мали змогу майнити Monero у лічені хвилини.

 

Програмне майнінг забезпечення Monero

Нижче наведено список способів майнінгу Monero, а також види програмного забезпечення, яке слід використовувати для видобутку:

AMD Cards

  • XMR Stak 2% Dev Fee (окрім зібраних власноруч)
  • Wolf’s Miner No Dev Fee (не оптимізований)

nVidia Card

  • XMR Stak 2% Dev Fee (окрім зібраних власноруч)
  • CC Miner

CPU (Intel/AMD)

  • Monero Spelunker
  • XMR Stak
  • Wolfs Miner

Встановити програмне забезпечення для майнінгу

XMR Stak нещодавно випустила оновлення, яке дозволяє користувачам завантажувати інсталятор, незалежно від обладнання, яке вони планують використовувати. Тому в цьому посібнику використається майнер XMR Stak, оскільки він завжди дає хороші результати та дуже зручний у користуванні.

Ви можете завантажити його за цим посиланням:

https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Зверніть увагу, що деяке антивірусне програмне забезпечення сприймає програмне майнінг забезпечення як шкідливий файл зловмисної програми. Тому завжди перевіряйте матеріал, що скачуєте з офіційних джерел, щоб бути захищеними.

download XMR Stak

download XMR Stak

Найновіша версія XMR Stak легка в налаштуванні. Зазвичай майнерами використовується  Windows, але ця версія доступна й для Linux і MacOS. Просто завантажте файл за посиланням вище, розпакуйте й запустіть його.

unzip the file

unzip the file

Приєднатися до майнінг-пул

Як тільки ви запустите програму, вона запитає, яку валюту Ви бажаєте добувати: Monero або Aeon. Ми оберемо Monero. Після чого з’явиться прохання ввести адресу басейну. Велике значення має використовування гарних майнінг-пулів, оскільки видобуток самотужки може стати причиною низької винагороди без високого хешрейт.

Пули зазвичай мають невелику плату й такі витрати виправдані для отримання надалі постійного доходу. Ви можете використовувати “tmpool.net” для вибування Monero. Після налаштування параметрів Вашого майнінг-пул необхідно заповнити адресу Вашого гаманця.

Адреса гаманця Monero

Як тільки Ви отримаєте свій ID гаманця, введіть його до додатку. Як пароль, у нашому випадку, ми можемо просто натиснути «Enter».

Ми не використовуватиме NiceHash, а також не будемо майнити з декількох пулів на цей раз (хоча це може бути корисним для налаштування додаткових пулів з автоматичним перемиканням, за умови якщо потужності одного з них знизяться). Всі ці значення доступні для налаштування у файлі конфігурації згодом.

setup

setup

Надалі програма працюватиме на основі встановленого графічного процесору(GPU). Ви можете використовувати команди в нижній частині панелі, щоб переглянути стан Ваших майнерів. Натисніть “h”, щоб побачити хешрейт, та “r”, щоб побачити результати Ваших хеш, або “c”, щоб перевірити підключення до пулу.

Файл конфігурації

Якщо ви вирішили майнити за допомогою Вашого процесору(CPU), перш ніж Ви зможете це зробити, Вам необхідно налаштувати файл конфігурації центрального процесору. Щоб це зробити натисніть на текстовий документ процесора, який генерується.

configure

configure

Отримавши текстовий документ, додайте нитки процесора(CPU) в текстового документа для того, щоб він використовував ці нитки для майнера monero. У цьому випадку, використовується мікросхема AMD FX-8150, яка має 8 ядер, тому в текстовому документі процесора потрібно додати:

edit settings

edit settings

Це означає, що будуть задіяні 1,2,4,5,6,7 процесора. Окрім цього цей ПК використовується протягом усього дня, тому я хочу залишити кілька ядер для звичайних буденних потреб. У налаштуваннях Ви можете запустити всі ядра (хоча іноді може відбутися замороження, якщо Ви це зробите). Ви можете спробувати налаштувати папку Prefetch, змінивши його на false, але тут мало опцій для оптимізації процесора для майнінгу. Після внесення цих змін перезавантажте додаток, і стане помітнішим збільшення хешрейт, оскільки хешрейт використовуватиме як графічний процесор, так і центральний. Ви також можете перевірити це, подивившись навантаження на ваш процесор з такою програмою, як OpenHardwareMonitor.

start working

start working

І це все! Ви вже майните Monero за допомогою Ваших графічних і центральних процесорів(GPU та CPU). Якщо коли-небудь у вас виникне потреба ввести зміни або нові налаштування через  збої або зміни у Вашому майнінг-пул, додаткові налаштування можна знайти у розділі конфігураційний файл.

 

Пов'язані публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *