Новини

Що таке blockchain технології керівництво новачка

Можливо, ви чули термін “технології blockchain” раніше, у посиланні на Bitcoin та інші cryptoturrrency. Для непосвячених, термін може здатися абстрактним з невеликим реальним змістом на поверхні. Тим не менш, blockchain технологія є критичним елементом криптоуривів-без нього, цифрові валюти, як Bitcoin не буде існувати.

 

Якщо ви новачок в cryptocurrencies, а також нових для blockchain технології, прочитайте це керівництво з основ, щоб отримати собі почалося. Якщо ви вже досвідчений трейдер, може бути, ви дізнаєтеся речі або два ви вже не знаєте.

 

Коротка історія

Для початку, давайте поговоримо про історію blockchain. Перш ніж вона була коли-небудь використовувалися в cryptocurrency, він був скромний початок як концепція в галузі комп’ютерних наук, зокрема, в областях криптографії та структури даних.

 

Сама примітивна форма blockchain було хеш-дерева, також відомий як Merkle дерево. Ця структура даних була запатентована Ralph Merkle в 1979, і функціонує шляхом перевірки та обробки даних між комп’ютерними системами. У однорангової мережі комп’ютерів, перевірка даних було важливо, щоб переконатися, що нічого не було змінено або змінено під час передачі. Це також допомогло забезпечити, щоб помилкові дані не були відправлені. По суті, вона використовується для підтримки і довести цілісність даних, які поділяють.

технології blonchain

технології blockchain

 

У 1991, дерево Merkle була використана для створення “забезпечених ланцюга блоків”-серія записів даних, кожен підключений до одного перед ним. Найновіші записи в цій ланцюжку буде містити історію всієї ланцюга. І таким чином він був створений.

 

У 2008, Сатосі Nakamato концептуалізований розподілених blockchain. Вона буде містити безпечну історію обміну даними, використовувати однорангової мережі на час штамп і перевірити кожен обмін, і може управлятися автономно без центрального органу. Це стало основою Bitcoin. І таким чином, ланцюжок ми знаємо, що сьогодні народився, а також світ cryptocurrencies.

 

Як відбувається робота з Бложками?

Отже, як це працює? Нагадаємо, кілька ключових функцій, перш ніж ми отримаємо в деталях:

 

  • Він зберігає запис всіх обміну даними-цей запис згадується як “Ledger” в cryptocurrency світ, і кожен обмін даними є “угода”. Кожна перевірена угода додається до книги як “блок”
  • Вона використовує розподілену систему для перевірки кожної транзакції — однорангової мережі вузлів
  • Після підписання і перевірки, нова угода додається до нього і не можуть бути змінені

 

Для початку необхідно дослідити концепцію “ключів”. З набором криптографічних ключів ви отримуєте унікальну ідентичність. Ваші ключі є приватним ключем і публічним ключем, і разом вони об’єднуються, щоб дати вам цифровий підпис. Ваш публічний ключ, як інші можуть ідентифікувати вас.

Ваш закритий ключ дає змогу цифровим підписом і авторизувати різні дії від імені цієї цифрової ідентичності під час використання з вашим публічним ключем.

як це працює

як це працює

 

У cryptocurrency світ, це представляє ваш гаманець адресу (публічний ключ) і ваш закритий ключ, що давайте вам авторизувати перекази, вилучення та інші дії з вашої цифрової власності, як cryptocurrencies. Як у бік, саме тому важливо, щоб зберегти ваш закритий ключ безпечним-кожен, хто має свій закритий ключ може використовувати його для доступу до будь-якого з ваших цифрових активів, пов’язаних з вашим відкритим ключем і робити те, що вони хочуть з ним!

 

Щоразу, коли відбувається транзакція, ця угода підписується тим, хто його уповноваже. Ця угода може бути щось на кшталт “Аліса посилає Боб 0,4 БТД”, буде включати адресу Боба (публічний ключ), і буде підписаний цифровий підпис з використанням як публічного ключа Аліси і закритого ключа. Це стає доданий до книги, що blockchain, що Аліса послав Боб 0,4 БТД, а також буде включати в себе мітку часу і унікальний ідентифікаційний номер. Коли ця угода відбувається, він транслюватиметься в однорангової мережі вузлів-в основному інших цифрових сутностей, які визнають, що ця угода сталася і додає його до бухгалтерської книги.

 

Кожна транзакція в цій книзі матиме однакові дані: цифровий підпис, публічний ключ, часова позначка та унікальний ІДЕНТИФІКАТОР. Кожна угода буде підключена, так що якщо ви рухав назад одну транзакцію в книзі, ви можете побачити, що Чак послав Аліса 0,8 БТД на деякий час.

Якщо ви рухав назад іншу транзакцію, ви можете побачити, що дан послав Чак 0,2 БТД на якийсь інший час до цього.

як це працює

як це працює

 

Анонімність cryptocurrencies приходять з того факту, що ваш публічний ключ просто рандомізоване послідовність цифр і букв-так що ви не буквально підписання з вашим власним ім’ям або якась ручка. Публічний ключ не говорить вам про реальну особистість людини за ним. Ви також більш-менш вільно генерувати як багато ключових пар, як ви хочете і мають кілька cryptocurrency гаманців. Будьте попередив, хоча, не може бути іншим способом хтось може зрозуміти вашу особистість, наприклад, через ваші купівезвички.

 

Чому так важливо децентралізації?

Для любителів blockchain, ви почуєте багато про децентралізованих аспекті його. Що робить це настільки привабливим є те, що він робить blockchain непроникною для цензури, фальсифікації або корупції.

 

Оскільки він використовує однорангової мережі, копії бухгалтерської книги зберігаються в багатьох різних місцях, і якщо вам вдасться відстежити кожен з них (Bitcoin оцінюється мати більше 35 000 вузлів у своїй P2P-мережі), ви не можете знищити його. Як добре, тому що так багато різних, незалежних вузлів, відстеження бухгалтерської книги, змінивши його в ненадійним чином не піде дуже далеко, тому що всі інші вузли будуть не погодитися з цією угодою і не буде додати його в бухгалтеру.

 

Це величезна частина того, чому так багато людей вважають, що блокування технології є майбутнє валюти, і чому воно приймається в галузях, крім cryptocurrency.

 

Там завжди недолік

Однак, як і будь-яка система, створена людьми, завжди є недоліки.

 

blockchain технологія має досить крутий кривої навчання. Особливо для типової людини без технічного фону, всі жаргон і комп’ютерні науки концепції беруть участь можуть залякати і відлякати інакше буде користувачів. Тим не менше, зростаюча популярність cryptocurrency в результаті переміщення Blow в мейнстріму, з набагато більше ресурсів, доступних, щоб зробити цю тему більш доступним.

 

Передача, торгівля, і покупка cryptocurrency зазвичай передбачає транзакцію плату, і зазвичай не миттєво. Колишній може бути дорогим, останній незручно.

 

Існує також концепція під назвою “51% Attack“-Якщо з якихось причин 51% від однолітків-To-Peer мережі підтверджує в іншому випадку недійсна угода, вона буде як і раніше отримати затверджені і додані в книзі про природу того, як процес перевірки працює. Може бути, зараз це навряд чи станеться, але це недолік безпеки, який може мати потенціал для експлуатації в майбутньому.

 

Тим не менш, є багато розробників, користувачів, і ентузіасти, які дійсно вважають, bloз ланцюга технології майбутнього. Багато хто хоче бачити технологію успіху, так що стежте за новими подіями!

Пов'язані публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *